Чим є проект віднови і євангелізації?

Проект Віднови і Євангелізації парафії

Програма віднови і євангелізації в парафії це відповідь на заклик ІІ Ватиканського Собору до відновлення життя всієї Церкви. Даний проект міжнародний, утворений Групою Промоторів Руху для Кращого Світу (Movimento per il Mondo Migliore) засновником якого є італійський єзуїт отець Рікардо Ломбарді (Riccardo Lombardieg), який після ІІ Світової війни закликав до зміни світу через переміну Церкви. Метою і ідеалом даного проекту є створення парафії, яка б дійсно була спільнотою спільнот. Щоб осягнути дану мету проект передбачає три основні етапи віднови:

  • ПРОГОЛОШЕННЯ ОСНОВ ВІРИ (Керигми)
  • ЄВАНГЕЛІЗАЦІЯ
  • КАТЕХИЗАЦІЯ

Даний процес розтягнений в часі. Реалізування проекту віднови і євангелізації триває 22-25 років, подібно як зміна поколінь. Запропонований пастирський проект огортає усі виміри парафіяльного життя: пастирський, культурний, суспільний і політичний. Йдеться про переміну мислення, менталітету, невластивих звичаїв, культури, а також максимальне залучення мирян у суспільне життя парафії.

Проект віднови і євангелізації в кожній парафіяльній спільноті враховує усі потреби і реальність помісної Церкви. Особливою цінністю даного проекту є те, що він є систематичний, крок за кроком програмується пастирська праця організаційним способом. Проект залучає мирян, як співпрацівників і спів-відповідальних за ріст і майбутнє парафії. Добра Новина Христа адресована до усіх вірних християн і тому до проекту віднови і євангелізації в парафії може долучитись кожен мирянин.